Lidhje

Kryesore

    Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez në një fjalim drejtuar vendeve anëtare të NATO-s kërkoi nga Aleanca "unitet dhe qëndrueshmëri" të njëjtë për Gazën ashtu si për Ukrainën, transmeton Anadolu.Sanchez mori pjesë në sesionin e krerëve të shteteve dhe qeverive të Këshillit Atlantik të NATO-s të mbajtur në Washington.Në lajmet e mediave spanjolle të cilat bazohen në burimet e kryeministrisë së Spanjës thuhet se Sanchez në një fjalim që ka mbajtur në takimin e NATO-s të zhvilluar me dyer të mbyllura për mediat ka thënë: 

XS
SM
MD
LG