Çekia merr presidencën e BE-së

Presidencën e radhës në Bashkimin Evropian (BE) duke filluar nga 1 korriku e mori Çekia nga Franca. Në mesin e prioriteteve të Çekisë në radhë të

Continue Reading

Indi, 16 persona humbën jetën nga rrëshqitjet e dheut në Manipur

Si pasojë e rrëshqitjeve të dheut që ndodhën dje në Manipur, në verilindje të Indisë, humbën jetën 16 persona. Zyrtarët theksuan se 70 persona

Continue Reading

Roja Bregdetare Turke shpëton 28 emigrantë pas dëbimit nga pala greke

Njësitë e Rojës Bregdetare Turke në provincën Aydin shpëtuan dhjetëra migrantë të parregullt të cilët u dëbuan ilegalisht në ujërat territoriale

Continue Reading

Ukrainë, të paktën 18 të vdekur në sulmin raketor rus në Odesa

Të paktën 18 persona, përfshirë dy fëmijë, humbën jetën në sulmet raketore ruse në ndërtesat e banimit në qytetin port ukrainas të Odesës,

Continue Reading

Polici i antiterrorit ushtron terror në xhaminë më të madhe të Tiranës në bashkëpunim me myftiun e Tiranës

Imami i xhamisë Dine Hoxha Ahmed Kalaja ka denoncuar një rast të paprecendent të ushtrimit të dhunës verbale dhe terrorit psikologjik të një

Continue Reading