Shefat e diplomacisë turke dhe ruse diskutojnë korridorin e drithërave

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu dhe homologu i tij rus, Sergey Lavrov, në një bisedë telefonike kanë diskutuar

Continue Reading

Vrasja e 39-vjeçarit në Tiranë dyshohet për hasmëri, policia shoqëron disa persona, çfarë ndodhi te Kodra e Diellit

Hasmëria dyshohet të jetë motivi i krimit që tronditi mbrëmjen e kaluar kryeqytetin, ku në zonën e Kodrës së Diellit u ekzekutua 39-vjeçari

Continue Reading

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës miraton rritjen me 8% të pagave të pedagogëve

Senati Akademik i Universitetit të Tiranës ka miratuar rritjen me 8% të pagës së pedagogëve. Tashmë, që ky vendim të hyjë në fuqi duhet që të

Continue Reading

Gjykata e Apelit jep vendimin për Izet Haxhinë

Apeli merr vendim për Izet Haxhinë. Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin me 21-vite burg. Vendim i dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë për

Continue Reading

Më shumë se 160 milionë udhëtarë përdorën Aeroportin e Istanbulit në 4 vite

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës së Turqisë, Adil Karaismailoğlu deklaroi se pavarësisht pandemisë së COVID-19, Aeroporti i Istanbulit

Continue Reading

Putin: Rusia do të sigurojë që të arrihet zgjidhja përfundimtare midis Armenisë dhe Azerbajxhanit

Pas samitit trepalësh në Sochi me presidentin azerbajxhanas, Ilham Aliyev dhe kryeministrin armen, Nikol Pashinyan, presidenti rus, Vladimir

Continue Reading

Turqia kërkon nga Rusia të rishqyrtojë vendimin për pezullimin e marrëveshjes së drithërave

Duke i theksuar Rusisë rëndësinë e vazhdimit të nismës së korridorit të drithërave të arritur në muajin korrik, e cila deri më sot ka dërguar mbi

Continue Reading

Aliyev: Azerbajxhani mbështetet në rolin e Rusisë në normalizimin e lidhjeve me Armeninë

Para një takimi trepalësh midis liderëve azerbajxhanas, armen dhe rusë të planifikuar në Sochi të Rusisë, presidenti i Azerbajxhanit, Ilham

Continue Reading

Palestinezët organizojnë tubim në shenjë solidariteti me gratë e burgosura në burgjet izraelite

Palestinezët organizuan një tubim në qytetin Gaza për të treguar solidaritet me gratë e burgosura në burgjet izraelite. Gjatë tubimit të mbajtur

Continue Reading

Kremlini: Rusia vazhdon bisedimet me Turqinë dhe OKB-në për marrëveshjen e drithërave

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Rusia vazhdon të angazhohet në bisedimet me Turqinë dhe Kombet e Bashkuara (OKB) për marrëveshjen e

Continue Reading