Si e shmangu Angela Merkel luftën Turqi-Greqi, telefonata me Erdoganin që ndryshoi gjithçka

Gazeta gjermane “Bild” shkroi një artikull ekskluziv të sajin ditën e mërkurë, ku mes rreshtave pretendonte se kancelarja Angela Merkel kishte

Continue Reading

Erdoğan dhe Merkel biseduan për situatën në Libi dhe Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel ku kanë diskutuar zhvillimet në Siri

Continue Reading

Erdoğan: Zgjidhja e drejtë në Qipro, vetëm duke pranuar statusin e barabartë të turqve qipriotë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se zgjidhja e drejtë dhe e qëndrueshme në Qipro mund të arrihet vetëm duke pranuar statusin e

Continue Reading

Erdogan: Nuk e lëmë vetëm Republikën e Azerbajxhanit

Presidenti i Turqisë ka reaguar ndaj krizës mes Armenisë dhe Azerbajxhanit dhe Armeninë e ka quajtur pushtues. Rexhep Taip Erdogan, presidenti i

Continue Reading

Erdogan dhe Trump bien dakord për disa çështje

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) realizoi në mbrëmje një bisedë telefonike me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të

Continue Reading

Erdoğan shpall vendimin presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime

Presidenti Erdoğan shpall vendimin presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime dhe dorëzimin e saj Kryesisë së Çështjeve Fetare. AA

Continue Reading

Erdogan dhe Trump kanë qasje pozitive për të bashkëpunuar në Libi

Ministri i Jashtëm turk tha se ekziston një qasje pozitive midis Presidentit Erdoan dhe Presidentit Trump për të punuar së bashku në Libi dhe ata

Continue Reading